W tym miejscu koncentrujemy swoją działalność wokół pomocy osobom dorosłym, przeżywającym problemy emocjonalne, poszukującym wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, cierpiącym z powodu zaburzeń i chorób psychicznych, których objawy utrudniają codzienne życie.

Lekarze psychiatrzy dokonują pełnej diagnostyki oraz prowadzą leczenie psychiatryczne w przypadkach niewymagających hospitalizacji. Psycholodzy podejmują się wszechstronnej diagnostyki psychologicznej i różnej formy oddziaływań psychologicznych takich jak psychoterapia wsparcie i pośrednictwo psychologiczne. Pierwsza wizyta w naszej Poradni Zdrowia Psychicznego opiera się przede wszystkim na rozmowie.

Lekarz poprosi Cię, abyś opowiedział o swoich dolegliwościach, lękach, obawach itd. Jeżeli będziesz mieć problem z tym, aby wyrazić wszystko, co chcesz, Twój lekarz pomoże Ci, zadając różne pytania. Dopyta Cię o Twoją sytuację życiową i rodzinną, a także o to, jak długo obserwujesz niepokojące Cię objawy. Nie mniej istotną informacją będzie dla niego Twoja ocena natężenia dręczących Cię myśli oraz o tym, jakie leki stosujesz. To właśnie rozmowa prowadzi do pierwszego rozpoznania Twojej dolegliwości.

Aby skorzystać z pomocy psychiatry nie jest wymagane skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego, natomiast przed wizytą u psychologa musisz je uzyskać od lekarza psychiatry lub podstawowej opieki zdrowotnej.

Poradnia zdrowia psychicznego

Kierownik PZP: lek. Agnieszka Gorczyca, specjalista psychiatra, psychoterapeuta
Pielęgniarka: mgr piel. Sławomira Misiewicz, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego
Kontakt: 58 524 75 66

 

 
 
Rejestracja znajduje się w siedzibie poradni w budynku nr. 21.
 
Godziny pracy poradni:
poniedziałek - czwartek 8.00 - 18.00
piątek 8.00 - 16.00
 
Rejestracja pacjentów odbywa się wyłącznie osobiście lub telefonicznie pod nr. tel. 58 524 75 66
 
Psychiatrzy przyjmują pacjentów bez skierowania. Wizyta u psychologa wymaga skierowania od lekarza psychiatry. Na umówioną wizytę do poradni należy zabrać ze sobą: - dokument tożsamości - ewentualne wyniki ostatnich badań i kserokopię historii choroby np. z innej poradni